Lykke til videre, Savanna!

Savanna Duffy går til Kolbotn

Vår talentfulle keeper, Savanna Duffy (20), har valgt å forlate Åsane Fotball til fordel for Kolbotn. Savanna har vært en sentral spiller for oransjetrøyene og har i løpet av sin tid i klubben spilt hele 98 obligatoriske A-lagskamper. Hun har også representert både Norge og Irland på aldersbestemte landslag, noe som bekrefter hennes talent og potensial.

Savanna har vært et produkt av Åsane Fotballs satsing på jentefotball og utvikling av talenter. Nå er tiden moden for henne å ta steget videre i karrieren. Hun har alltid vært en del av miljøet i barne- og ungdomsfotballen i klubben, og hun har skapt mange minner sammen med sine lagvenninner.

 I en kommentar til overgangen sier Savanna:

 -"Tiden min i Åsane har vært helt fantastisk. Åsane har vært en unik klubb å få vokse opp i, hvor vi klarte å skape et trygt og godt miljø i barnefotballen. Mye av den samme gjengen fra barnefotballen var med meg inn i ungdomsfotballen. Vi hadde et solid utviklingsmiljø som har vært viktig for meg, med flinke og engasjerte trenere i mamma, Kim Røtne og Tor Christian Evensen. Høydepunktet med å spille aldersbestemt fotball i Åsane var soleklart å vinne Norway Cup, sammen med bronse i Adidas Cup. Trivsel har alltid vært viktig for meg, og jeg trivdes utrolig godt i den gruppen vi klarte å skape.

 Etter jeg tok steget opp på A-laget som 14-åring har jeg vært med på litt av en reise, både individuelt og kollektivt. Fra andrekeeper til førstekeeper som 16-åring i 1. divisjon, flytting fra Myrdal til Åsane Arena, og til slutt opprykk til Toppserien etterfulgt av å få proffkontrakt. Jeg har fått mye tillit av alle trenere jeg har hatt på A-laget, som har vært hovedårsaken til min utvikling som fotballspiller, sammen med utallige egentreninger med keepertrener Martin. Jeg har vært heldig som har fått servert egentrening nesten når som helst på døgnet av både Martin og Kim, sier hun

 Jeg er veldig takknemlig for tiden min i Åsane, jeg hadde ikke trivdes bedre noen andre steder i ungdomsårene mine. Nå er jeg klar for nye utfordringer, noe jeg gleder meg til. For å fortsette utviklingen min synes jeg det er viktig å spille på høyest mulig nivå, og det har jeg fått muligheten til i Kolbotn, en annen utviklingsklubb der jeg tror jeg kommer til å ta ytterligere steg.»

 Vi vil takke Savanna for hennes innsats, dedikasjon og bidrag til klubben gjennom mange år. Hun vil alltid være en del av Åsane Fotballs historie, og vi ønsker henne masse lykke til i Kolbotn. Vi ser frem til å følge hennes utvikling videre!

Annonse fra Obos-ligaen: